Емилия Николова заби 20 точки за успех на НЕК

Българската националка Емилия Николова и отборът на НЕК Ред Рокетс (Кавазаки) надделяха над Торей Ероуз след 3:1 (20:25, 28:26, 25:22, 25:15) в последен мач от финалната шестица на японското първенство.

Първите два гейма протекоха нервно и за двата отбора. Гостите взеха своето в първата част, като бяха на косъм да спечелят и втората, но „Ракетите“ се мобилизираха и се поздравиха с успеха след трудно, но сладко 28:26. Силите на „Стрелите“ не достигнаха в третия и четвъртия гейм и това улесни допълнително Николова и съотборничките й.

Еми Николова отново бе титуляр за тима си и се отчете с 20 точки, като влезе в топ 5 на реализаторите в женското първенство (85 точки за 5 мача). Лидер е звездата на Азербайджан Полина Рахимова от тима на Тойота Ауто Боди Куинсис.

Следващата среща е на 17 март (петък) от 18:30 ч местно време, като съперникът ще се определи от срещите между втория и третия в подреждането.