Warning: getimagesize(https://sportove.net/wp-content/uploads/2016/08/Copenhavn.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/sportove/public_html/wp-content/themes/devoe/header.php on line 25
Копенхаген загуби преди мача с Лудогорец – Sportove

Копенхаген загуби преди мача с Лудогорец

Копенхаген загуби последната си контрола преди мача с Лудогорец от 1/16-финалите на Лига Европа. Датчаните загубиха с 0:2 от Розенборг. И двете попадения в срещата паднаха през първата част. След осем минути игра резултатът бе открит.

Хубава многоходова атака на норвежците бе завършена от Мушага Бакенга – 1:0. След инкасираното попадение добри положения се разкриха и пред съперника на родния шампион. Ситуации имаха Расмус Сралк и Андреас Корнелиус, но двамата не съумяха да се разпишат от непосредствена близост. Вместо това обаче, това стори Петер Анкерсен, който увеличи аванса на Розенборг в самия край на първата част. През втората част наставникът на Копенхаген Столе Столбакен направи много смени, а до нови попадения не се стигна. Една от интересните ситуации през вторите 45 минути бе дело Анкерсен. Той стреля от фаул от хубава позиция, но не успя да уцели вратата.