Марек и Балкан с равенство в София

Марек направи миролюбиво 1:1 с тима на Балкан (Ботевград) на терена в софийския комплекс „Царско село“. През първото полувреме тимът на Марек бе този, който повече атакува и логично в 27-ата минута поведе с 1:0 с гол на Димитър Владимиров. На почивката бяха извършени множество смени, което даде възможност на Балкан да изравни играта. Така се стигна до 73-тата минута, когато след грешка на дупничани Иван Мишев подаде към голмайстора на Балкан Цветелин Цаковски и той изравни за 1:1, а резултатът се запази такъв до края.

Неофициален дебют за Марек направи левият бек Николай Маринов, игра и най-новото попълнение Николай Николов. Все още травми лекуват Еньо Кръстовчев, Росен Йорданов и Кристиян Здравков. Следващата контролна среща за дупнишкия тим е в събота, а съперник е втородивизионният Банско.