Ман Юнайтед върви уверено към финала за Купата на лигата

Манчестър Юнайтед направи голяма крачка към класиране за финала в турнира за Купата на лигата. Тази вечер „червените дяволи“ победиха с 2:0 Хъл Сити в първи полуфинален мач между двата тима в турнира. Точни за домакините на „Олд Трафорд“ бяха Хуан Мата в 56-ата и Маруан Фелаини в 87-ата минута и този резултат дава комфортна преднина на играчите на Жозе Моуриньо преди реванша. Юнайтед можеше да спечели и много по-убедително, но футболистите в червено направиха куп пропуски в двубоя.

Мачът мина изцяло под диктовката на домакините, които редяха атака след атака към вратата на съперника. Още във 2-ата минута Хуан Мата отправи много опасен удар от движение, който бе спасен от вратаря. Пет минути по-късно Маркъс Рашфорд получи чудесен пас в наказателното поле, но ударът му не бе добър.

В 19-ата минута Мата се освободи в пеналта и подаде на непокрития Хенрик Мхитарян, който от прекрасна позиция не уцели вратата и пропусна най-добрата възможност до момента. Четири минути по-късно арменецът имаше още една възможност, но ударът му отново бе над вратата. В следващите минути с пропуски се отличиха и Антонио Валенсия и Пол Погба, чийто далечен удар с мъка бе спасен от вратаря, а след това и Рашфорд стреля опасно над вратата.

Играчите на Хъл Сити предимно се защитаваха, но в 31-ата минута бяха много близо до откриване на резултата. Тогава при едно центриране от фаул топката бе продължена към Адама Диоманде, който стреля с глава и уцели гредата, но в ситуацията бе отсъдена и засада. В 42-ата минута „тигрите“ имаха още една нелоша възможност и опасен удар на Абел Ернандес бе спасен от Давид Де Хеа.

В началото на втората част Юнайтед отново натисна и в 51-ата минута Уейн Рууни бе изведен зад защитата, но стреля покрай вратата. В 56-ата минута резултатът най-накрая бе открит. Тогава топката бе центрирана в пеналта, Мхитарян с глава свали към Мата, който отблизо насочи кълбото в мрежата за 1:0.

След това домакините като че ли леко отстъпиха инициативата, но в 73-ата минута Пол Погба бе близо до удвояване на резултата, като негов изстрел от фаул се отби от гредата. Гостите пък отговориха с далечен удар на Шон Малоуни, но покрай вратата.

В 87-ата минута обаче „червените дяволи“ стигнаха до втори гол. Матео Дармиан центрира за Маруан Фелаини, който надскочи прекия си пазач и прати кълбото в мрежата за 2:0. Минута преди края Антони Марсиал можеше да донесе още по-убедителна победа на своя тим, но ударът му отблизо бе спасен от вратаря.

Така Манчестър Юнайтед записа девета поредна победа във всички турнири и направи доста сериозна крачка към продължаване напред в тази надпревара, като остава да довърши започнатото в реванша на „Кей Си Стейдиъм“ на 26 януари.

Манчестър Юнайтед – Хъл Сити 2:0