Дъжд от тройки застигна Ямбол в Плевен

В последните дни преди Коледа може и да няма сняг, но в Плевен се изля истински дъжд от тройки. Спартак записа втората си поредна победа в НБЛ и подари на феновете в зала “Балканстрой” успех с 92:66 над гостуващия тим на Ямбол, инкасирал четвъртата си последователна загуба.

Играчите на Александър Дяковски завършиха с 44% успеваемост зад дъгата и реализираха 17 тройки от 38 опита. Гостите също не стреляха лошо, но вкараха само 5 от 12 шута от дистанция за 38%.

Дебют за спартаклии записа 13-годишният Никола Станчев.

Така балансът на Спартак вече се състои от еднакъв брой победи и загуби след 10 изиграни мача – 5-5. Ситуацията в ямболския лагер е доста по-лоша – това бе четвъртото поредно поражение за отбора на плевенския любимец Петър Петров. Активът на шампионите на България за 2002 година е е 3-6 и те се намират на последното девето място в класирането.

Домакините си свършиха работата още през първата част, в която реализираха шест тройки и поведоха с 20 точки след нейния край, а след това просто поддържаха разликата в своя полза, чието най-голямо измерение достигна 27 точки, за да се поздравят с успеха с 92:66.

Двама играчи на Спартак вкараха по 21 точки – Константин Коев и Димитър Маринчешки. Коев се отличи със 7 тройки от 11 опита, а Маринчешки даде заявка за MVP на кръга с 13 бориб, 5 асистенции, 2 чадъра и 1 отнета топка за коефициент 30. Капитанът Александър Груев записа втория си пореден “дабъл-дабъл” с точки и асистенции, като този път вкара 13 и раздаде 11 завършващи паса. Мартин Маринов с 12 и Герасим Николов с 11 точки бяха останалите топреализатори за домакините, за които в игра се завърна Милован Савич.

За Ямбол Николай Върбанов вкара 18 точки и овладя 9 борби, Венцислав Петков добави 12 точки, а Стоян Петков приключи с 11.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) – ЯМБОЛ 92:66 (31:11, 20:23, 23:21, 18:11)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Александър Груев 13, Мартин Маринов 12, Константин Коев 21, Димитър Маринчешки 21, Милован Савич 6 (Цветан Тодоров, Никола Станчев, Герасим Николов 11, Велислав Гълъбов 8)

ЯМБОЛ: Станислав Говедаров 8, Венцислав Петков 12, Евгени Иванов 7, Стоян Петков 11, Николай Върбанов 18 (Стойо Чолаков 6, Стилиян Иванов 4, Андрей Иванов, Росен Иванов)