Кингс надвиха Лейкърс в мач със 7 технически

Сакраменто взе реванш от Лос Анджелис Лейкърс за загубата по-рано през сезона, която отново бе на собствен терен и този път Кингс бяха крайни победителите пред своите верни фенове след 116:92 над най-големия си съперник в НБА. Мачът в “Голдън Уан Сентър” бе изключително нервен и бе белязан от цели 7 технически нарушения, както и дисквалификация на треньора на гостите Люк Уолтън още през първата част, когато едва бе удържан от играчите си.

Уолтън изхвърча след две технически, а останалите санкционирани бяха Джулиъс Рандъл, Лу Уилямс, Ди Анджело Ръсел, Брайън Шоу от щаба на гостите, както и ДеМаркъс Казънс от “кралете”, който получи дежурното си нарушение.

Страхотна трета част бе достатъчна на Сакраменто да стигне до победата, като в рамките на тези 12 минути играчите на Дейв Йейгър вкараха три пъти повече от Лейкърс – 39 срещу само 13 точки.

Казънс бе най-добрият на терена с 31 точки, 16 борби, 5 асистенции, 3 чадъра и 2 отнети топки, както и 8 грешки. Гарет Темпъл и Омри Каспи имаха добри изяви, влизайки от пейката, съответно с 16 и 13 точки, а Дарън Колисън вкара 20.

ДиАнджело Ръсел със 17 и Луол Денг с 16 бяха най-резултатните играчи на “езерняците”.