Шампионски обрат за Лудогорец над Левски

Лудогорец направи сериозна заявка за 6-а поредна титла, след като победи Левски с 2:1 в дербито от 16-ия кръг на Първа лига. След успеха на „Лудогорец Арена“ в Разград орлите вече имат преднина от цели 9 точки на върха на класирането пред днешния си съперник. Победата за шампионите обаче дойде много трудно.

Сините започнаха много силно мача и поведоха още в 5-та минута, когато Бабатунде Адениджи се възползва от грешка на Козмин Моци овладя топката отляво на вратата и прати топката във вратата на Владислав Стоянов, който не се намеси добре.

До края на първата част гостите се защитаваха отлично и пропуснаха няколко добри възможности на контраатака, като гол на Антонио Аниете бе правилно отменен заради засада.

След почивката домакините наложиха сериозен натиск, който обаче не даваше резултат, преди лидерът на тима Марселиньо да се появи в игра в 63-та минута. Бразилецът вдъхна сили на своите съотборници и само 7 минути по-късно Вандерсон изравни, разписвайки се с глава след центриране на Натанаел. 11 минути по-късно възпитаниците на Георги Деррменджиев направиха пълен обрат, след като Вандерсон центрира от фал и непокритият Марселиньо преодоля Боян Йоргачевич с глава.

До края сините не успяха да отвърнат и Лудогорец записа 12-та поредна победа в първенството и поведе с 9 точки на първото място.

Стартови състави:

Лудогорец: Владислав Стоянов; Сисиньо, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Натанаел Пимиента; Светослав Дяков, Анисе Абел; Джонатан Кафу, Вандерсон; Вирджил Мисиджан, Клаудиу Кешерю

Левски: Боян Йоргачевич; Сашо Александров, Александър Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев; Джереми де Ноойер, Мехди Бурабия; Франсис Нар, Роман Прохазка, Антонио Аниете; Бабатунде Адениджи