Яя Туре избухна с два гола при завръщането си в игра

Халфът на Манчестър Сити Яя Туре вкара двата гола за успеха на „гражданите“ с 2:1 при гостуване на Кристъл Палас, като в този двубой той се завърна в игра след близо 3 месеца изгнание.

Опитният полузащитник не бе част от състава на Сити от началото на сезона, след като мениджърът на тима Пеп Гуардиола влезе в конфликт с агента му. В крайна сметка Туре се извини на своя треньор и днес получи неговото доверие, за което се отблагодари по най-добрия начин. Котдивоарецът откри резултата на „Селхърст Парк“ в 39-та минута, но Конър Уикъм възстанови равенството в 66-та минута.

Седем минути преди края Туре донесе успеха на Сити с втория си гол в двубоя. По този начин „гражданите“ се изравниха по точки с лидера Ливърпул, който стигна само до равенство 0:0 при гостуването си на Саутхемптън.