Атланта нанесе първо поражение на Кливланд

Денис Шрьодер отбеляза рекордните в кариерата си 28 точки, а отборът на Атланта победи със 110:106 Кливланд и нанесе първо поражение на шампионите от изминалия сезон в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Това обаче не се отрази видимо на класирането, след като Кавс запазиха лидерската си позиция в Цетралната дивизия, а Хоукс останаха втори в Югоизточната.

Кливланд губеше с 81:96 в началото на втората част, но шампионите показаха дух и съкратиха изоставането си на четири точки с кош на Леброн Джеймс само 3:14 минути преди финалната сирена. Хоукс отговориха с шест безответни точки, но две последователни тройки на Джеймс и Кайри Ървинг направиха резултата 106:103 в полза на Атланта едва 48 секунди преди края.

В крайна сметка силите на домакините не стигнаха и те вече са с баланс от 6/1 победи срещу поражения.

Кент Бейзмор отбеляза 25 точки за Атланта (5/2), а Пол Милсап добави 21. Дуайт Хауърд пък спечели 17 борби, въпреки че получи четири шева след удар в лицето през първото полувреме. За шампионите се отличи Ървинг с 29 точки, докато Кевин Лов завърши с 24. Леброн Джеймс добави 23, след като вкара само две през първото полувреме.