Левски надви Черно море с гол на Прохазка

Левски победи Черно море с 1:0 на стадион „Георги Аспарухов“ в среща от 11-я кръг на Първа лига.

Главен съдия на двубоя бе Георги Апостолов.

Само преди седмица „сините“ загубиха от същия съперник на „Герена“ в мач от Купата на България и отпаднаха от турнира, но днес успяха да стигнат до трите точки и да поведат еднолично в класирането.

Тази вечер домакините натиснаха от самото начало и това даде резултат в 22-та минута, когато след центриране от корнер защитата на Черно море не успя да изчисти добре една топка и Роман Прохазка се разписа с точен изстрел.

До края на първата част възпитаниците на Елин Топузаков пропуснаха няколко шанса да вкарат втори гол.

След почивката „моряците“ се опитаха да се върнат в мача и бяха близо до това да го сторят, като изстрел с глава на Бакари се удари в горната греда и излезе.
Играчите на Левски също създадоха няколко опасни положения, но не успяха да ги реализират. В крайна сметка двубоят завърши 1:0 в полза на „сините“, които поведоха с 3 точки пред втория Лудогорец.

Шампионите обаче са изиграли два мача по-малко. Черно море остава на трета позиция с 23 точки.

Състави:

Левски: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Александър Александров, Веселин Минев, Божидар Краев, Джереми де Ноойер, Антонио Аниете, Франсис Нар, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи

Черно Море: Коварж, Сукуп, Станчев, Николов, Венков, Цветков, Паланков, Илиев, Коконов, Секо, Бабакар