Модена удари Перуджа в дебрито на Италия

В дербито на 7 кръг на Италия шампионът Азимут (Модена) спечели с 3:1 (22:25, 25:22, 25:21, 25:22) като гост на Сър Сейфти Конад (Перуджа) пред повече от 4000 зрители по трибуните на „Пала Еванджелисти“.

Най-резултатен с 20 точки бе френският ас на Модена Ървин Нгапет (2 аса, 1 блокада, 59% ефективност в атака).

С 19 точки остана сръбският му съотборник Неманя Петрич (56% ефективност в атака).

За домакините от Перуджа сръбският център Марко Подрасчанин бе над всички с 14 точки (3 блока, 79% ефективност в атака). Звездата Иван Зайцев остана едва с 10 точки (31% ефективност в атака), а Аарън Ръсел записа 12 точки.

Най-вълнуващо за феновете в залата се оказа завръщането в игра на сръбския диагонал Александър Атанасийевич, който се появи в игра в 4-ия гейм и записа 2 точки.

Българският национал Велизар Чернокожев се появи за малко в игра във втората част.