Хеттрик на Роналдо донесе успеха на Реал над Алавес

Реал Мадрид победи като гост с 4:1 Алавес в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. С хеттрик за успеха се отличи суперзвездата на тима Кристиано Роналдо, който преди този мач бе реализирал едва две попадения в първенството.

Иначе домакините излязоха напред в резултата още в 7-ата минута след гол на бразилеца Дейверсон. Десет минути по-късно Роналдо възстанови равенството след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар.

В 33-ата минута португалецът вкара за 2:1 след асистенция на Карим Бензема.

„Седмицата” на Реал получи възможност да оформи своя хеттрик в 79-ата минута, след като за втори път получи възможност да стреля от бялата точка. Този път обаче ударът му бе спасен от стража на домакините. В 84-ата минута Алваро Мората уби интригата в мача, вкарвайки за 3:1, а четири минути по-късно Роналдо все пак направи своя хеттрик, разписвайки се за крайното 4:1 след асистенция на Марсело.

Победата изведе Кралския клуб временно на първото място в класирането с актив от 24 точки, докато Алавес остава 13-ти с 10 пункта.