Байерн с ново с 3:1 над Аугсбург

Байерн Мюнхен спечели с 3:1 гостуването си на Аугсбург в мач от 9-ия кръг на немската Бундеслига. Това бе втори мач между двата тима през тази седмица, като и първият – за Купата, завърши със същия резултат в полза на баварския гранд.

Днешният двубой обаче премина далеч по-леко за шампионите, които стигнаха до победата след попадения на Роберт Левандовски (20’, 49’) и Ариен Робен (22’). Почетното попадение за домакините бе дело на корееца Коо Жа-Чеол, който се разписа в 67-ата минута за крайното 3:1 за Байерн.

В друг мач от днес Байер Леверкузен победи с 2:1 при визитата си на Волфсбург след обрат. Максимилиан Арнолд даде преднина на домакините в 37-ата минута, но с голове на Адмир Мехмеди в 79-ата и Тин Йедвай в 83-ата, „аспирините” стигнаха до трите точки.