Манчестър Сити се върна към победите след триумф срещу Уест Бромич

Манчестър Сити победи като гост с категоричното 4:0 Уест Бромич в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. Така „гражданите” сложиха край на серията от шест поредни мача без победа във всички турнири.

С по два гола за днешния успех се отличиха Серхио Агуеро и Илкай Гюндоган, като двамата записаха и по една асистенция. Аржентинецът откри головата си сметка в мача в 19-ата минута, реализирайки след подаване на Гюндоган.

Девет минути по-късно отново Агуеро бе точен за своя тим, след като се разписа с мощен удар от границата на наказателното поле.

Нападателят бе замесен и в третото попадение на гостите, асистирайки на Гюндоган за дебютния му гол е с екипа на „гражданите”. Немският национал оформи крайното 4:0 за Сити в 90-ата минута.

С успеха тимът на Пеп Гуардиола се изравни по точки с лидера Арсенал – по 23. Уест Бромич е 15-ти с 10 пункта.