Перфектен Соколов изведе Лубе до №1 в Италия

Националът Цветан Соколов изигра поредния си много силен мач с фланелката на Кучине Лубе (Чивитанова). възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини спечелиха гостуването си на Топ Волй в Латина с 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:18) в мач от 3-ия кръг на италианската Суперлига.

Диагоналът на Лубе Цецо Соколов бе най-резултатен в мача с 23 точки (2 аса, 4 блока, 53% ефективност в атака), а със 17 остана съотборникът му Османи Хуанторена (5 аса, 55% ефективност в атака, 41% перфектно и 59% позитивно посрещане).

За домакините от Латина Розалин Пенчев бе в титулярния състав, игра силно, реализира 11 точки (2 аса, 45 % ефективност в атака, 21% перфектно и 66% позитивно посрещане/от 29 посрещнати топки, само 4 грешки).

Габриеле Маруоти също записа 11 точки (1 блок, 45% ефективност в атака, 27% перфектно и 50% позитивно посрещане), а ветеранът Алесандро Фей се отличи с 19 точки (1 ас, 2 блока, 48% ефективност в атака).

Отборът на Лубе вече е еднолично на върха във временното класиране, след като има 3 победи и само 1 загубен гейм. На втора позиция е Сър Сейфти Конад (Перуджа) също с 3 победи, но с два загубени гейма. Топ Волей (Латина) е на 12-то място с 1 точка и 3 загуби.