Милан с епичен обрат срещу Сасуоло

Милан победи Сасуоло с 4:2 на стадион „Сан Сиро“ в среща от седмия кръг на Серия А.

Главен съдия на двубоя бе Марко Гуида.

Възпитаниците на Винченцо Монтела стигнаха до трите точки след епичен обрат.

Миланският гранд отри резултата още в деветата минута, когато Бонавентура се разписа след асистенция на Матия Де Шилио.

Неровердите отговорихо мигновено. В десетата минута Политано изравни.

В началните минути на втората част гостите нанесоха бърз двоен удар. Донарума капитулира в 54-та минута след удар на Ачерби. Две минути по-късно се разписа и Пелегрини.

Футболистите на Сасуоло вече предвкусваха нов позитивен резултат срещу росонерите в Милано.

Двадесет минути преди края обаче, Карлос Бака намали след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар.

Четири минути по-късно Локатели изравни. В 77-та минута Габриел Палета реализира четвърто попадение във вратата на Консигли и по този начин донесе трите точки за Милан.

В последните си 4 мача миланският гранд е непобеден и записа три победи. Отборът събра 13 точки и се изравни по точки с Киево и Лацио, които поделят третото място в Серия А за момента.