Водачът в схемата Стийв Джонсън отпадна на 1/4-финалите в Нюпорт

Водачът в схемата Стийв Джонсън (САЩ) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Нюпорт (САЩ) с награден фонд 577 860 долара.

Джонсън загуби от сънародника си Доналд Йънг с 2:6, 3:6 за 64 минути. Йънг наниза 8 аса и не допусна пробив, достигайки за пръв път в кариерата си до полуфинал на турнир на АТП на тревни кортове.

В спор за място на финала Йънг ще играе срещу номер 3 Жил Мюлер, който елиминира шестия поставен Адриан Манарино (Франция) с 2:6, 6:1, 6:2 за 89 минути.

Номер 2 Иво Карлович (Хърватия) също достигна до полуфиналите след успех над Марко Киудинели (Швейцария) с 6:3, 6:4 за 61 минути.

Хърватинът наниза 16 аса в мача. Следващият му съперник е номер 4 Маркос Багдатис от Кипър, който победи Дуди Села (Израел) с 6:2, 7:5.