САЩ поведе с 2:0 срещу Хърватия на четвъртфиналите за Купа „Дейвис“

Защитаващият титлата си тим на Великобритания поведе с 1:0 победи като гост на Сърбия в четвъртфиналния мач от Световната група на турнира за Купа „Дейвис“, неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже. Кайл Едмънд спечели първия сингъл срещу Янко Типсаревич с 6:3, 6:4, 6:0 за 1:51 часа. Дъждовното време в сръбската столица Белград попречи да се изиграе втория сингъл.

В Пезаро Италия губи с 0:1 от Аржентина, след като Федерико Делбонис победи Андреас Сепи със 7:6(4), 3:6, 6:3, 7:6(3) за 3:38 часа.

Срещата започна с три часа по-късно заради дъжд. Вторият двубой за деня така и не успя да се изиграе.

Чехия и Франция си размениха по една победа. Първо Лукаш Росол надделя над Жо-Вилфрид Цонга с 6:4, 3:6, 4:6, 7:6(8), 6:4 за 3:52 часа, а след това дебютантът Люка Пуй победи Иржи Весели със 7:6(2), 6:4, 7:5 за 2:24 часа. Росол спаси два мачбола в тайбрека на четвъртия сет, а срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите на атентата в Ница.

САЩ е само на победа от класиране на полуфиналите, след като взе аванс от 2:0 успеха срещу Хърватия.
Джон Иснър се наложи над Борна Чорич с 6:4, 6:4, 6:3 за 2 часа, а Джак Сок спечели срещу Марин Чилич с 4:6, 3:6, 6:3, 6:4, 6:4 за 3:13 часа.