Исландия победи Австрия с 2:1 и преодоля груповата фаза

Националният отбор на Исландия преодоля груповата фаза още в дебютното си участие на европейско първенство. Островната страна завърши на второ място в група F, след като в последния си мач победи Австрия с 2:1.

Исландия поведе в 18-ата минута, като автор на гола стана Йон Дади Бьодварсон. В 38-ата минута Австрия изпусна дузпа, а от бялата точка не успя да реализира Александър Драгович.

Австрийците все пак изравниха в 60-ата минута с попадение на Шьопс. Победното попадение за Исландия вкара Траустасон в четвъртата минута на добавеното време.

Исландия събра 5 точки и завърши на 2-о място, колкото има и лидерът Унгария. Австрия пък отпадна от Евро 2016, като остава на последното място с 1 точка.

Исландия: Халдорсон, Севарсон, Сигурдсон, Гидумнсон, Бярнасон, Сигторсон, Сигурдсон, Арнасон, Бодвалсон, Гунарсон, Скуласон
Селекционер: Ларс Лагербак

Австрия: Алмер, Драгович, Хинтерегер, Фукс, Илсанкер, Арнаутович, Алаба, Баумгартлингер, Прьодъл, Клайн, Забицер
Селекционер: Марсел Колер

Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)