Португалия на 1/8-финал след 3:3 срещу Унгария

Националният отбор на Португалия се класира за осминафиналите на Евро 2016. В последния си мач в група F съставът на Фернандо Сантош завърши 3:3 срещу Унгария.

Унгарците поведоха в 19-ата минута чрез Золтан Гера, но в 42-ата Луиш Нани изравни. Унгария поведе отново в 47-ата минута, като автор на гола стана Балаш Джуджак.

В 50-ата пък Португалия пак изравни – този път чрез Кристиано Роналдо. Само 5 минути по-късно Унгария поведе за трети път, след като точен за втори път в двубоя бе Джуджак. В 62-ата минута обаче Португарлия изравни за трети път, а второто си попадение в мача вкара Роналдо.

Португалия завършва на 3-о място в групата с 3 точки след 3 равенства. Тимът Унгария пък, който вече си бе осигурил място в следващата фаза, печели своята група с 5 точки.

Унгария: Кирали, Ланг, Корхут, Елек, Джуджак, Салай, Гера, Ловречич, Пинтер, Гузмич, Юхаш
Селекционер: Бернд Щорк

Португалия: Патрисио, Пепе, Рикардо Карвальо, Роналдо, Моутиньо, Жоао Марио, Вийериня, Вилям Карвальо, Андре Гомеш, Нани, Елизеу
Селекционер: Фернандо Сантош

Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)