Обърнахме Дания на Европейската лига

България обърна Дания и спечели с 3:1 (22:25, 25:17, 26:24, 25:15) първият си мач си от Група „А“ на Европейската лига в Македония.

Датчаните натрупаха аванс в първия гейм, който задържаха до края на мача, като „лъвовете“ единствено успяха да намалят пасива до 3 точки.

Националите, водени от треньора Мирослав Живков, бяха безапелационни от самото начало на втория гейм и го спечелиха с огромна разлика – 25:17.

Дания тръгна добре в третата част, и водеше с 6:8 след първия тайм аут.

След втората техническа пауза, дошла при 16:14, България допусна изравняване – 17:17. Датчаните успяха отново да поведат – 18:20, но „трикольорите“ стигнаха до ново равенство за 24:24, след което с две точки измъкнаха гейма.

В България четвъртата част българите бяха безапелационни и спечелиха гейма с 25:15, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за българския тим стана Мартин Атанасов със 17 точки (4 блока, 2 аса, 48% ефективност в атака и 47% перфектно посрещане), а Красимир Георгиев добави още 12 точки (6 блока и 67% ефективност в атака) за победата. За датчаните Петер Бонесен (51% ефективност в атака) и Расмус Ниелсен (2 блока, 1 ас, 47% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) реализираха съответно 18 и 17 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

Утре (17 юни) българите ще излязат за втория си мач от турнира срещу аутсайдера Албания, който по-късно тази вечер играе с домакините от Македония.

Срещата е от 18,00 часа българско време.