Дузпи решиха финала на Шампионската лига, Реал спечели турнира за 11-и път

Отборът на Реал (Мадрид) спечели турнира Шампионска лига. На финала, който се игра в Милано, съставът на Зинедин Зидан победи Атлетико (Мадрид) с 5:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши при резултат 1:1. При дузпите единствен пропуск направи защитникът на Атлетико Хуанфран.

Реал поведе в 15-ата минута чрез Серхио Рамос, но в 80-ата Яник Ферейра Караско изравни. Преди това, в 47-ата минута, Атлетико пропусна дузпа, като Антоан Гризман уцели горната греда.

Реал триумфира общо за 11-и път в Шампионска лига. За Атлетико пък това е общо 3-и загубен финал в най-престижната клубна надпревара.

Реал: Навас; Карвахал, Пепе, Рамос, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос; Бейл, Бензема, Роналдо
Ст. треньор: Зинедин Зидан

Атлетико: Облак; Хуанфран, Годин, Савич, Филипе Луиш; Саул, Габи, Аугусто, Саул; Гризман, Торес
Ст. треньор: Диего Симеоне

Съдия: Марк Клатънбърг (Англия)