Тимеа Бабош победи Винъс Уилямс

Тимеа Бабош спечели трисетовата тричасова драма от втория кръг на Internazionali BNP D’Italia с Винъс Уилямс и след успех със 6:7(5), 7:5, 6:4 продължава напред в турнира.

Световната №48 поведе с два пробива и 4-1, но допусна пълен обрат. Винъс изравни за 4-4 , а след това в тайбрека спечели първата част. Унгарката започна силно и втората част, поведе с 2-0, но допусна рибрейк в петия гейм.

Бабош нанесе решителния решителния си удар в последния момент, печелейки  12-ия гейм, за да изравни  сетовете.

Решителната част започна два много оспорвани гейма, приключили с пробиви. Третият обаче не беше – Винъс проби на нула, а след това и затвърди. Световната №14 загуби аванса си при 3-3, но след това поведе с 15-40 с прекрасен уинър от форхенд при ретур и отново се оказа в пробив напред. Но отново това не трая дълго. Допускайки двойна грешка, Винъс даде мачбол на съперничката си и тя се възползва, да да приключи тричасовата драма в Рим.

В следващия кръг Бабош ще играе с Мадисън Кийс, която  отстрани деветата в света Петра Квитова с 6:3, 6:4 за час и 20 минути игра.