Рилски спортист с исторически успех след победа над Лукойл

Отборът на Рилски спортист поднесе голямата изненада във финала от турнира за Купата на България по баскетбол. В спора за трофея самоковци победиха с 90:80 считания за абсолютен фаворит тим на Лукойл Академик.

По този начин играчите на Росен Барчовски спечелиха за първи път в своята история този трофей. „Студентите” пък за трета поредна година не успяват да вземат Купата.

Финалът в спортната зала „Арена Ботевград” започна с предимство за баскетболистите на Лукойл, които в края на първата част водеха с 23:15. Вторите десет минути бяха далеч по-равностойни, но тимът от Правец успя да запази аванса си, който на почивката бе седем точки (40:33).

Обратът в двубоя стана в третата четвърт, при която самоковци избухнаха с 28 точки срещу само 12 за техния съперник. В последните десет минути играчите на Рилецо показаха изключителен характер и опазиха преднината си до края на мача, за да се поздравят с историческото постижение.