Шампионът от 2014 година Рафаел Надал (Испания) продължава към полуфиналите на турнира по тенис по тенис на червени кортове в Рио де Жанейро. Надал, който е номер 1 в схемата, трябваше да играе срещу Александър Долгополов от Украйна, който обаче се отказа от мача заради контузия на рамото.

Испанецът ще срещне Пабло Куевас от Уругвай в спор за място на финала. Куевас отстрани Федерико Делбонис (Аржентина) с 6:4, 7:6(4).

Срещата беше прекъсната за два часа и половина във втория сет, когато Делбонис водеше с 4:2.

Защитаващият титлата си и втори поставен Давид Ферер (Испания) отпадна на четвъртфиналите след загуба от петия в схемата Доминик Тием (Австрия) с 3:6, 2:6 за 74 минути. Ферер допусна четири пробива в мача. Гуидо Пея от Аржентина се класира за полуфиналите след успех над Даниел Химено-Травер (Испания) с 5:7, 6:1, 7:5, съобщава Блиц.