Брайънт игра за последно в Мач на звездите

Малко не достигна на Пол Джордж да изравни или подобри стар рекорд на легендата Уилт Чембърлейн в Мача на звездите тази сутрин в Торонто. Лидерът на Индиана Пейсърс завърши с 41 точки, една по-малко от рекордното постижение на Чембърлейн, поставено през 1962 г. (42 т).

Джордж все пак записа името си като четвъртия играч, който успява да реализира повече от 40 точки в Мач на звездите. Досега това се бе удавало само на Чембърлейн, Майкъл Джордан и Ръсел Уестбрук.

Отборът на Запада надви убедително тима от Изтока със 196:173 пред 18 298 зрители в зала “Еър Канада сентър” в Торонто.

Ветеранът Коби Брайънт за 15-и път участва в Мач на звездите. Брайънт, който след края на сезона ще прекрати кариерата си, е бил в стартовия състав във всичките си 15 участия. В днешния двубой той реализира 10 точки, 6 борби и 7 асистенции за прекарани на игрището 26 минути . Мачът стана най-резултатният в историята с отбелязаните в него 369 точки. Досегашното най-добро постижение от 321 точки бе поставено в миналогодишното издание.

Ръсел Уестбрук, автор на 31 точки, бе определен за най-полезен играч в Мача на звездите за втора поредна година.