Сините феи победиха и Монтана 2003 в Русе

Дунав 8806 победи „Монтана 2003“ с 69:66 (20:18, 17:17, 20:18, 12:13) в мач от петия кръг на баскетболното първенство при жените. Двубоят се игра в залата в русенския квартал „Здравец“.

Бившата дунавка Шарел Алън вкара първи кош в мача за 2:0 за гостите. Това обаче бе единственият момент, в който те поведоха в резултата.

Домакините се активизираха и дори дръпнаха в един момент със 7 точки. Все пак монтанки не се дадоха и след 10 минути игра таблото показваше 20:18.

До почивката развоят бе подобен, като в един момент дунавският аванс нарасна до 10 точки, но на полувремето той отново бе само 2 точки за 37:35.

До края мачът продължи в равностойно русло, като по-съсредоточената игра в последните минути донесе победата на „Дунав 8806“ с 69:66.

Най-резултатна за „сините феи“ бе Дженифър Брандън с 20 точки и 17 борби. Биляна Степанович добави 15 точки, а Юрика Брукс и Цветомира Шаренкапова – 14 и 13 т. За гостите бившата дунавка Шарел Алън и Келиндра Закери вкараха по 22 точки.

В следващия кръг от родното първенство „Дунав 8806“ приема НСА на 29 ноември от 18 ч. Междувременно русенският състав ще изиграе и второто си домакинство от турнира за Еврокупата на ФИБА – срещу „Енергия“ Иваново от Русе на 12 ноември от 18 ч. в „Булстрад Арена“.