Реал и Барса преследват с бясна скорост Атлетико

Реал Мадрид разгроми борещия се за място в евротурнирите тим на Реал Сосиедад с 4:0 като гост в мач от 32-и кръг на Примера дивисион.

Белият балет откри резултата в самия край на първото полувреме с гол на Асиер Иляраменди, последваха попадения на Гарет Бейл (67), Пепе (85) и Алваро Мората (88). Реал Мадрид със 76 точки е трети в таблицата, с три точки по-малко от лидера Атлетико Мадрид и две от втория Барселона, който също не сбърка в мача си срещу аутсайдера в Ла Лига Бетис.

На „Ноу Камп“ каталунците записаха победа с 3:1.

Лео Меси откри резултата в 15-ата минута от дузпа, а в 67-ата Жорди Фигерас си вкара автогол. Рубен Кастро намали преднината в 68-ата минута, но малко преди края на мача съдията свири втора дузпа в полза на домакините. Зад бялата точка отново застана Меси и този път вратарят на Бетис успя да избие топката, но в краката на аржентинеца, който не сбърка при добавката.