Реал и Барса – безгрешни в Испания

Реал Мадрид и Барселона записаха победи в Примера.

Кралският клуб победи Реал Бетис с 5:0 в среща от втори кръг. Гарет Бейл даде преднина на домакините още във 2-ата минута. В 39-ата Хамес Родригес удвои.

Малко след началото на втората част Карим Бензема вкара за 3:0. Две минути след него Родригес отбеляза втория си гол в мача. Гарет Бейл оформи крайното 5:0 минута преди края на редовното време.

Гостите имаха шанс за почетно попадение, но Рубен Кастро Мартин пропусна да отбележи от дузпа в 61-ата минута.

Реал Мадрид има актив от 4 точки и заема трето място в класирането, Реал Бетис е 15-ти с 1 точка.

Барселона пък победи Малага с 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Томас Вермален в 73-ата минута. Бившият играч на Арсенал наскоро се завърна в игра, след като през миналия сезон бе измъчван от контузии. С успеха Барселона има актив от 6 точки и дели първото място със Селта Виго, Малага е на 13-а позиция с 1 точка.

В друг мач от кръга Селта Виго се наложи с 3:0 като домакин над Райо Валекано. Гостите останаха с човек по-малко на терена в 9-ата минута, след като вратарят Тоно получи директен червен картон заради нарушение в наказателното поле. Нолито откри резултата от последвалата дузпа, а в 50-ата минута удвои. Андре Фонтас оформи крайното 3:0 две минути преди края на редовното време.