Юношите до 16 победиха Словакия

Юношеският национален отбор на България до 16 години спечели първата от двете си проверки срещу връстниците си от Словакия с 2:1. Двубоят се игра на основния терен на Национална футболна база „Бояна“, а възпитаниците на Стефан Колев оставиха добри впечатления с представянето си. Двубоят започна с натиск на „лъвчетата“, които още в третата минута можеха да открият, но изстрелът на Петко Петков се отби в страничната греда.

Все пак логичното се случи в деветата минута, когато нападателят на Левски Георги Атанасов беше най-съобразителен в наказателното поле на гостите и откри резултата.

След гола двата отбора се вкопчиха в здрава битка, като чисти положения пред двамата вратари почти липсваха. Втората част започна с по-активни действия на нашия тим, който закономерно стигна и до второ попадение. Негов автор стана Димитър Иванов от Лудогорец, който реализира с чудесен изстрел от разстояние в далечния ъгъл на словашкия вратар. До края съперникът се опита да обърне развоя на мача, но стигна само до почетно попадение, дело на Наги. Следващата контрола между двата тима е отново в Бояна на 19 септември, четвъртък, от 10.30 часа.

съставът на България: Мартин Иванов, Марсел Йорданов, Денис Динев, Никола Царовски, Несин Салим, Димитър Иванов, Николай Златев, Мартин Тодорски, Петко Петков, Красимир Тодоров, Георги Атанасов (през втората част в игра влязоха Теодор Георгиев, Марин Петков, Николай Арахангелов, Георги Радев, Йордан Желев, Емре Дрянов, Георги Шопов, Идрям Хабил, Мартин Гривнев).
селекционер: Стефан Колев.
голмайстори: 1:0 Георги Атанасов 9, 2:0 Д Димитър Иванов 58, 2:1 Наги 78