Кузманов изравни резултата за България срещу РЮА

Националът на България Димитър Кузманов изравни на 1:1 победи резултата в мача с Южна Африка от група II на зона Европа/Африка за купа „Дейвис“ в Кейптаун. След като по-рано днес Александър Лазаров отстъпи в три сета пред Лойд Харис, Кузманов не допусна изненада и спечели със 7:5, 7:5 срещу представителя на домакините Руан Рулофсе.

Кузманов достигна до първия пробив в мача в 12-ия гейм, като с него успя да затвори първата част. В началото на втория сет обаче южноафриканецът спечели подаването на българина и поведе с 3:1 гейма.

Това обаче не пречупи Кузманов и той изравни при 4:4, след което реализира нов пробив в самия край, за да спечели мача след 1 час и 51 минути ирга.

В събота сутринта е следващата среща от мача между България и Южна Африка. На двойки Габриел Донев и Александър Донски ще срещнат Раджив Рам и Руан Рулофсе.