Свитолина е първата полуфиналистка в Ню Йорк

Украинката Елина Свитолина е първата полуфиналистка при дамите на Откритото първенство на САЩ по тенис. В ранния четвъртфинал от днешната програма поставената под номер 5 Свитолина се наложи над британката Йохана Конта с 6:4, 6:4 за 1 час и 42 минути.

За Свитолина това ще бъде първо участие сред най-добрите четири в Ню Йорк и второ поредно в турнир от „Големия шлем“ след полуфинала на „Уимбълдън“ през юли тази година. И двата сета в мача се развиха по сходен сценарий.

Свитолина пробиваше за 3:2 гейма, след което веднага Конта връщаше пробива, но той бе последван от нов такъв за 4:3 в позла на украинката, която след това взимаше безпроблемно следващите си две подавания.

Ключова роля за успеха на Свитолина имаха минималният брой непредизвикани грешки, които тя допусна – едва 13 срещу цели 35 за Конта. В полуфиналите Свитолина ще играе с победителката от мача между американката Серина Уилямс и китайката Цян Ван.