Лудогорец пак с тежък мач край морето, но сега изходът бе друг – класиране в efbet Лига след уикенда

Марселиньо вдъхнови Лудогорец за обрат над Черно море – 2:1. Звездата се върна в игра и асистира за победния гол на Кешерю. Този успех качи „орлите“ отново на върха в елита, докато това бе първо поражение за „моряците“, които през миналия сезон биха на два пъти тима от Разград.

Първата добра ситуация в мача се откри пред Патрик Андраде, който стреля мощно от около 25 метра, но Пламен Илиев без проблеми улови.

В 10-ата минута обаче лоша новина получи Илиан Илиев. Голмайсторът му Исмаил Иса получи контузия и напусна терена, а малко по-късно вместо него влезе Жоржиньо. В средата на полувремето Дан Битон майсторски финтира Кардосо и от границата на наказателното поле би, но Иван Дюлгеров бе на мястото си и изби. в 26-ата минута Родриго проби отляво и даде чудесна топката за Ндонгала. Той би от движение, но Пламен Илиев със съвършена проява спаси. 120 секунди след това домакините поведоха. Абел Анисе направи грешка и подаде топката на Родриго. Техничният бразилец проби, Георги Терзиев не успя да го спре, и с майсторски удар не остави шансове на Илиев – 1:0 за Черно море. Лудогорец обаче отговори много бързо. В 32-ата минута Дан Битон центрира от фаул, нито един футболист не успя да играе с топката, макар и Жоржиньо да опита. Това заблуди Иван Дюлгеров и в крайна сметка кълбото се озова в мрежата му – 1:1. В края на първата част Дюлгеров спаси „моряците“. Чибота даде отличен пас към Жоржиньо. Той от въздуха намери Кешерю. Румънецът стреля от воле, но вратарят на Черно море изби.

На почивката Стойчо Стоев смени Яцек Гуралски и пусна вместо него капитана Светослав Дяков. В 51-ата минута Родриго, получи разтежение и също напусна игра. Патрик Андраде пък стреля добре от фаул, но топката среща дясната греда на Пламен Илиев. В 69-ата минута Виктор Попов проби отлично отдясно и подаде към Жордао Кардосо, който обаче не успя да играе с топката и да я прати в мрежата на гостите. В 73-ата минута Марселиньо се завърна в игра след един месец отсъствие. И това бе решителният миг в мача. Още с първото си докосване бразилецът центрира отдясно към Кешерю, който с глава не остави шансове на Дюлгеров – обрат и 2:1 за Лудогорец. След това обаче Марселиньо прегоря. Той си изкара два жълти картона за по-малко от 10 минути и малко преди края остави с човек по-малко своите съотборници, които обаче играха мъжки и спечелиха двубоя.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛУДОГОРЕЦ 1:2
1:0 Родриго Енрике (28‘)
1:1 Дан Битон (32‘)
1:2 Клаудиу Кешерю (74‘)

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Аристоте Ндонгала (78- Илиян Илиев), Патрик Андраде, Родриго Енрике (53 – Йонуц Нягу), Васил Панайотов, Алваро Жордао, Исмаил Иса (13 – Жорже Алвес)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Георги Терзиев, Дан Битон (73 – Марселиньо), Абел Анисе, Мавис Чибота, Жоржиньо, Джордан Икоко, Клаудиу Кешерю (84 – Якуб Шверчок), Яцек Горалски (46 – Светослав Дяков)
Жълти картони: Димитриос Хантакиас, Йонуц Нягу, Цветомир Панов (Черно море); Яцек Горалски, Светослав Дяков, Пламен Илиев, Марселиньо, Мавис Чибота, Якуб Шверчок (Лудогорец)
Червен картон: Марселиньо (Лудогорец)