Загуба от Белгия остави България на шесто място

Националите на България до 16 години загубиха от Белгия с 57:74 в последната си среща от ЕвроБаскет Дивизия “Б”. Поражението остави “лъвчетата” на шесто място в крайното класиране на първенството на континента, което се проведе в черногорската столица Подгорица.

Иван Борисов завърши като най-резултатен за българите с 15 точки, Любомир Керемедчиев добави 14, докато Константин Костадинов приключи с 13 точки, 8 борби, 8 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър.

Първата четвърт в днешния мач бе на сметката на България и момчетата на Даниел Клечков водеха с 21:16 след 10 минути игра, но във втората част отбелязаха само 9 точки и се озоваха в ролята на изоставащ в средата на двубоя – 30:32.

Ключова за развитието на срещата се оказа третата четвъртина, в която белгийците вкараха с 12 точки повече от родните таланти и увеличиха разликата до 46:60, а в заключителния период добавиха още три точки към дистанцията между двата тима за финалното 57:74.

Тийс де Ридер със 17 точки и 9 борби бе най-добър за победителите, докато Йопе Менес добави 12 точки и 6 борби.