България допусна първа загуба в дивизия „Б“ на ЕП по баскетбол за девойки до 16 години

България допусна първа загуба в дивизия „Б“ на Европейското първенство по баскетбол за девойки до 16 години в София. Момичетата на Лъчезар Коцев претърпяха поражение от Холандия с 64:68 (11:15, 20:26, 23:15, 10:12) в срещата от втория кръг в група “Д” на континенталния шампионат. Българките наваксаха пасив от 31:41 на почивката и стигнаха до обрат в третата четвърт. Домакините имаха аванс от 64:61, но в последните три минути не успяха да отбележат кош, а холандките вкараха 7 безответни точки и стигнаха до втората си победа в турнира.

Илияна Георгиева беше най-добра за България с 25 точки, 6 борби и 6 асистенции. Анастасия Калева записа „дабъл-дабъл“ с 13 точки и 13 борби. Хени Ван Шайк и Лизелот Кулк се отличиха с по 13 точки за Холандия. Следващата среща от групата на България е утре срещу Северна Македония.