За втора поредна година съдии спряха ЦСКА за плейофите на ЛЕ (ВИДЕО)

Мони ГЕОРГИЕВ

За втора поредна година съдийски прегрешения в ущърб на ЦСКА и в двата мача от третия предварителен кръг на Лига Европа оставиха „червените“ на крачка от плейофите за групите на турнира. Тимът на Люпко Петрович загуби с 0:1 визитата си на Зоря (Луганск) след гол на Назарий Русин (89) и с общ резултат 1:2 напусна турнира. Това обаче се случи с „любезното“ съдействие на френския рефер Амаури Делеру (Франция). Арбитърът предопредели развитието на срещата точно в средата на първата част.

В  22-тата минута не бе отсъдена чиста дузпа за ЦСКА, след като играч на Зоря блокира с ръка удар на Кристиян Малинов. В последвалата контраатака Иван Турицов беше изгонен, след като се оказа последен в защита на „червените“. И с 10 души столичани създадоха по-добрите положения, но в крайна сметка триумфът за украинците бе пълен.

Минута преди края Назари Русин беше изведен сам срещу Витаутас Черниаускас, като първоначално Раул Албентоса изчисти удара от голлинията, но при добавката грешка нямаше.

В първия мач в София ЦСКА също си изпати от главния рефер – Сандро Шерер (Швейц), който свири дискусионна дузпа, с която Зоря изравни на „Васил Левски“.

През миналата кампания тимът от „Армията“ стигна отново до третия предварителен кръг, където също редица съдийски грешки му костваха две загуби и отпадане от ФК Копенхаген.

Зоря (Луганск) – ЦСКА (София) 1:0

1:0 Назари Русин (89′)

Зоря (4-4-2): 30. Шевченко (к), 7. Кочергин, 10. Хомченовски, 11. Будкивски, 14. Михайличенко, 15. Вернидуб, 18. Тумчук, 20. Абу Хана (4′ Йевген Чеберко), 21. Иванисениа, 31. Русин, 80. Юрченко (46′ Богдан Леднев)

Ст. треньор: Виктор Скрипник

ЦСКА (4-3-3): 30. Витаутас Черниаускас; 25. Раул Албентоса, 11. Петър Занев (к), 25. Нуно Томаш; 3. Жеферсон, 16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов (82′ Диего Фабрини), 20. Тиаго Родригес, 19. Иван Турицов; 22. Али Соу, 10. Евандро Да Силва (56′ Митко Митков)

Ст. треньор: Люпко Петрович

Жълти картони: Иван Турицов – ЦСКА (15′, 22′), Дмитро Комченовский – Зоря (21′), Владлен Юрченко – Зоря (29′), Пилип Будкивский – Зоря (45′), Назари Рисун – Зоря (68′)

Червен кратон: Иван Турицов – ЦСКА (22′)