Румънци напълниха мрежата на Селтик и изхвърлиха „детелините“ от ШЛ (видео)

Румънският клуб ЧФР Клуж шокира с 4:3 като гост Селтик в реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и с общ резултат 5:4 елиминира шотландския гранд от турнира.

Преди почивката зрителите видяха само едно попадение и негов автор бе Чиприан Деак (27) от състава на северните ни съседи. Второто полувреме се превърна в голово шоу, в което Джеймс Форест (51) и Одсън Едуард (61) дадоха аванс на “детелините” в резултата, но в 73-ата Билел Омрани от дузпа бе точен за 2:2.

Две минути по-късно Райън Кристи вдъхна нова надежда на домакините с гол за 3:2, но Омрани попари шотландците с втория си гол в срещата в 80-ата минута, а победата на ЧФР Клуж донесе в седмата минута на допълнителното време Джордже Тукудеан.

СЕЛТИК – ЧФР КЛУЖ 3:4 (общ резултат 4:5)