Sportove

Краснодар хвърли бомбата на “Драгао”

Руският Краснодар поднесе най-голямата изненада в третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като елиминира традиционен участник в надпреварата като Порто.

В първата среща в Русия португалците спечелиха с 1:0 с късен гол на Оливейра и излязоха като фаворит за продължаване напред. Това, което се случи на “Драгао” обаче, надмина и най-оптимистичните очаквания на привържениците на “биковете”.

Гостите поведоха още в третата минута чрез Тони Вилхена. Само 10 по-късно Сюлейманов покачи на 2:0 за гостите. Отново той направи резултата класически в 34-ата минута. Шокът за домакините беше пълен. Те все пак успяха да се мобилизират и през втората част стигнаха до 2:3 чрез Зе Луиш (57) и Диас (76), но не стигнаха до изравняване. Така Краснодар се класира за плейофите в Шампионската лига, в които ще се изправи срещу гръцкия Олимпиакос, елиминирал Истанбул ББ.

Опитайте приставката на Sportove за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.