Националите до 16 години с първа загуба на Европейското

Националният отбор на България за момчета до 16 години допусна първа загуба на европейското първенство по баскетбол в дивизия „В“ в Подгорица. В пряк сблъсък за първото място в група „А“ българите отстъпиха на Полша със 74:80 (18:21, 24:22, 15:15, 17:22).

Двубоят бе напълно равностоен и двата тима непрестанно разменяха водачеството си. Ключови за изхода се оказаха последни 3 минути на срещата, в които поляците успяха да капитализират в точки грешките в нападение на българския отбор.

Въпреки поражението България се класира за четвъртфиналите на първенството като втори в крайното класиране на групата и за място на полуфиналите ще играе с победителя в група „В“ Холандия.

Най-резултатни за България в мача с Полша бяха Любомир Керемедчиев с 15 точки, Михаил Комбаков с 14 и Иван Борисов с 13. За Полша 28 точки реализира Джеръми Сочан, а с 18 завърши Александър Вишневски.