Франция даде гейм на Тунис и вече мисли за олимпийските квалификации през януари (видео снимки)

Мъжкият национален отбор на Франция завърши с успех в олимпийската квалификация в Гданск. „Петлите“ се наложиха над Тунис с 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:22) в последния си двубой от група D, изигран в зала „Ерго Арена“ в полския град.

Волейболистите на Лоран Тили имат 6 точки (2 победи, 1 загуба) и заемат второто място в таблицата. Лидер е домакинът Полша, също с 6 точки, но без загубен гейм и мач по-малко.

Тунизийците са последни с 0 точки.

Най-резултатен бе Жан Патри с 16 точки (3 аса, 3 блокади), 14 добави Тревор Клевено (1 блокада). За северноафриканския тим Хамза Нага бе над всички с 23 точки (2 аса, 2 блокади), Исмаил Моала и Селим Мбареки реализираха по 11 точки, но не бе достатъчно за победа.

Дори при загуба на Полша от Словения, французите нямат шанс за класиране заради четирите загубени гейма до момента и ще играят в континентална квалификация през януари догодина.