Звезда можеше да си изпати в Хелзинки

Цървена звезда загуби с 1:2 гостуването си на ХИК Хелзинки, но въпреки това се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Сръбският гранд продължава напред с общ резултат 3:2, но днес остави много въпросителни с играта си. Поражението е първо за тима на Владан Милойевич от началото на сезона.

След нулево първо полувреме финландците изненадващо поведоха при първата си атака през втората част.

Те отнеха топката в средата на терена и Себастиан Делстрьом напредна, след което с хубав диагонален изстрел преодоля Милан Борян. Следащите десетина минути бяха доста напрегнати за Звезда, но изравнителното попадение на Душан Йованчич сложи край на интригата. Подаването беше на Марко Марин, а Йованчич с левия крак вкара за 1:1.
Сърбите се успокоиха от резултата и направиха няколко пропуска, а ХИК измъкна победата за престиж в добавеното време. Гола отбеляза Рику Риски, който се възползва от грешка в защитата на гостите.

В следващия кръг Цървена звезда ще се изправи срещу ФК Копенхаген, а ХИК ще се включи в Лига Европа и ще има за съперник един измежду пяст Гливице и Рига.

ХИК ХЕЛЗИНКИ – ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:1 (0:0)
1:0 С. Далстрьом (46)
1:1 Д. Йованчич (56)
2:1 Р. Риски (90)