Битките във Втора лига: ЦСКА 1948 поведе в Ловеч, Хебър води на Спартак (Вн)

Вторият кръг във втория ешелон на българския футбол предлага любопитни срещи. За момента водач в класирането е Монтана. Отборът на Владимир Иванов спечели с 4:2 домакинството си снощи на Нефтохимик и събра четири точки. Днес в серия от седем мача ще се „раздадат“ още точки в групата.

Локомотив (София) записа първи успех през сезона. „Железничарите“ победиха с 2:0 дубъла на Лудогорец, а резултатът можеше да бъде и по-голям, ако Димитър Георгиев не бе пропуснал дузпа преди почивката. През второто полувреме точни удари на Евертон Джилио Том и Георгиев донесоха първи три точки на столичани.

„Червените“, които са фаворит за първото място, гостуват на Спартак (Плевен). Локомотив (Горна Оряховица) посреща Черноморец (Балчик), а Спартак (Варна) се изправя срещу Хебър (Пазарджик) пред вярната си публика в Балчик.

Пирин (Благоевград) излиза в своя първи мач, след като „орлетата“ почивката на старта. Съперник на тима ще е Ботев (Гълъбово), като това е първа среща при новото клубно управление на „зелените“. Струмска слава среща Литекс в Радомир, като „оранжевите“ също започнаха много добре сезона. Последният сблъсък противопоставя Поморие и Кариана (Ерден).

Монтана – Нефтохимик 4:2 (2:2)

0:1 Кристиян Парашкевов (7)
0:2 Живко Петков (17)
1:2 Владимир Айтов (36)
2:2 Владимир Айтов (44)
3:2 Атанас Илиев (49)
4:2 Йордан Йорданов (60)

От 18:30 часа: