Sportove

ПСЖ – Интер 1:0 (гледайте на живо)

Пари Сен Жермен и Интер се изправят един срещу друг в среща от “Интернешънъл Чемпиънс Къп”, която  се играе в Макао.

Интер доминираше в първите минути, като Ареола на няколко пъти трябваше да се намесва. Още в третата минута вратарят отрази удар на Брозович. След това той спря Еспозито, а в 12-ата минута направи отлично спасяване, след като неговият съотборник Курзава насочи топката с глава към собствената си врата.

Французите губеха битката в средата на терена, а в защитата им бе пълно с пролуки, но в атака успявах да създадат по някоя опасност. Центриране на Мбапе към Мюние в последния момент бе отклонено от Далберт. Пред другата врата Перишич пропусна добър шанс, след като бе изведен от сънародника си Брозович.

За французите това е първата по-сериозна проверка от началото на подготовката, след като досега играха с Динамо (Дрезден) (6:1) и Нюрнберг (1:1). “Нерадзурите” пък загубиха последните си две контроли – 0:1 от Манчестър Юнайтед и след дузпи от Ювентус.

Звездата на ПСЖ бе взет в групата на тима за турнето в Китай, но няма да вземе участие в днешния двубой, тъй като все още се възстановява от контузия. Той се включи късно към подготовката, тъй като има желание да напусне, но пък наскоро заяви, че е близо до оптимално физическо състояние.

ПСЖ – ИНТЕР 1:0
1:0 Керер (41)

ПСЖ: Ареола, Бернат, Керер, Диало, Курзава, Мюние, Сарабиа, Верати, Ерера, Дракслер, Мбапе

ИНТЕР: Ханданович, Далберт, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Д’Амброзио, Барела, Брозович, Сенси, Перишич, Еспозито