Монтана – Нефтохимик 0:2, домакините изпуснаха дузпа

Отборите на Монтана и Нефтохимик играят при 0:2 един срещу друг в първия мач от втория кръг на Втора лига. “Шейховете” се завърнаха в професионалния футбол с мощна победа 5:0 над Спартак (Варна), докато монтанчани стартираха сезона с равенство 1:1 при визитата си на Кариана (Ерден).

Резултатът бе открит още в седмата минута. Тогава гостите стигнаха до попадение, след като младият Кристиян Парашкевов мигновено се откъсна от Преслав Петров в наказателното поле и с мощен шут с десния крак прониза Марин Орлинов.

Съвсем скоро домакините получиха възможност да изравнят. Атанас Илиев се оказа на чиста позиция в наказателното поле и бе спънат от Павел Здравков. Съдията посочи бялата точка въпреки протестите на „шейховете“. Зад топката застана самият Илиев, но стреля в средата на вратата и стражът на Нафтата спаси.

В 17-ата минута Нефтохимик стигна до втори гол. Парашкевов бе изведен по десния фланг и центрира по земя към средата на наказателното поле. Иван Цачев пропусна, но Живко Петков успя да се пребори със защитник и успя да прати топката в мрежата за втори път въпреки намесата на Орлинов.

МОНТАНА – НЕФТОХИМИК 0:2
0:1 Парашкевов (7)
0:2 Петков (17)

МОНТАНА: 1. Марин Орлинов, 2. Валери Христов, 3. Иван Михов, 24. Преслав Петров, 5. Костадин Гаджалов, 10. Владимир Айтов, 20. Димитър Илиев, 8. Тони Тасев, 16. Николай Цветков, 26. Борислав Дамянов, 9. Атанас Илиев

НЕФТОХИМИК: 96. Павел Здравков, 2. Джунейт Али, 3. Атанас Ташолов, 23. Диян Молдованов, 66. Радослав Апостолов, 8. Михаил Георгиев, 22. Цветомир Цонков, 28. Кристиян Парашкевов, 27. Николай Костов, 20. Иван Цачев, 14. Живко Петков