АПОЕЛ си тръгна доволен от Черна гора

Отборът на АПОЕЛ (Никозия) си тръгна доволен от гостуването си на Сутиеска. Кипърският тим победи с 1:0 в Черна гора в първия двубой от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Единственият гол в мача падна от дузпа в 42-ата минута, когато Томас Де Винченти се разписа от бялата точка, а 11-метровият удар бе отсъден за нарушение на Софранач срещу Ал-Тамари.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенство.

В 69-ата минута и те получиха дузпа след груба грешка на вратаря Вид Белец, който първо загуби елементарно топката, а след това извърши нарушение срещу Осмайнич. Стефан Николич обаче разочарова като от бялата точка стреля в напречната греда.

Така АПОЕЛ е фаворит преди реванша, макар и с минимална преднина. Тимът обаче е домакин в ответния мач, което си е още едно предимство за кипърците.