Барселона 0:1 Челси (гледайте на живо)

Отборите на Барселона и Челси играят при 0:0 в контролна среща на стадион „Сайтама“ в японския град Мидори-ку, Сайтама. В 34-ата Абрахам реализира за лондончани.

Новата придобивка на каталунците Антоан Гризман попадна в стартовия състав на Ернесто Валверде, подкрепян в нападение от Усман Дембеле и младия талант Коядо. Защитният вал на „лос кулес“ е добре познат, а в халфовата линия се появяват момчетата от дубъла Ориол Бускетс и Рики Пуч.

Франк Лампард също разполага опитни бранители, а в офанзивната част на състава доверие получиха бившият играч на „лос кулес“ Педро, 20-годишният Мейсън Маунт, новото попълнение Кристиан Пулишич и Тами Абрахам.

Испанският шампион получи възможност за попадение малко след изтичане на една минута игрово време. Ориол Бускетс стреля с глава след корнер, насочвайки на половин метър над гредата. В седмата минута Емерсон центрира остро отляво – Самюел Юмтити успя да избие на ръба на малкото наказателно поле.

“Блаугранас” владееха продължително и показваха техника при подаванията на къси разстояния, докато английският тим търсеше бързина в нападение. В 15-ата минута Барса изгради страхотна атака с близки подавания, при която Усман Дембеле беше изведен сам срещу вратаря Кепа Арисабалага, ала не намери точното продължение.

В 24-ата Маунт успя да измъкне топката от Юмтити и отправи опасен удар от около 20 метра. Топката премина малко над гредата. Четири минути по-късно момчетата на Лампард изградиха много добра атака. Пулишич беше оставен сам около дузпата, но не уцели топката по най-добрия начин и тя премина доста далеч.

Барселона: Тер Стеген; Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба; Ориол Бускетс, Серхио Бускетс, Рики Пуч; Дембеле, Гризман, Коядо

Челси: Кепа; Аспиликуета, Кристенсен, Давид Луис, Емерсон; Жоржиньо, Ковачич; Педро, Маунт, Пулишич; Абрахам