Шокиращо развитие на „Армията“ (видео)

ЦСКА и Черно море играят при 0:2 в мач от втория кръг на efbet Лига. Исмаил Иса откри резултата в 23-ата минута, а в 37-ата минута Родриго удвои след точно изпълнение на дузпа.

Сред 11-те на червените липсва капитанът Николай Бодуров, който е извън групата. Двойка централни защитници са Чорбаджийски и Нуно Томаш.

Сред резервите на тима остава новото попълнение Диего Фабрини. На неговото място започва Тиаго, а двойката вътрешни халфове са Малинов и Пинто.

Треньорът на моряците Илиан Илиев пък отново залага на няколко млади футболисти. Сред 11-те са 19-годишният защитник Виктор Попов и 18-годишният нападател Мартин Минчев.

Първият точен удар бе в актива на моряците. Още в 46-ата секунда Родриго получи топката, напредна през центъра и шутира от 20 метра, но Черниаускас без проблем улови. Червените отговориха с шут на Тиаго от фаул в 12-ата минута, но Дюлгеров спаси.

Последваха две опасности пред вратата на гостите, в които бе замесен Али Соу. Първо нападателят овладя в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но доста неточно. В 15-ата минута таранът отклони с глава центриране от фаул, но намиращият се на задната греда Чорбаджийски не успя да стигне до топката.

Три минути по-късно дойде най-чистото положение до този момент. Малинов изведе с дълъг пас Соу сам срещу вратаря, но нападателят си поведе твърде дълго топката и Дюлгеров му я отне.

Така се стигна до 23-ата минута, в която Черно море откри резултата. Родриго намери Исмаил Иса на лявото крило. Таранът преодоля майсторски Нуно Томаш и след великолепен фалцов шут с десния крак не остави шанс на Черниаускас – 1:0 за моряците.

В 37-ата минута Черно море вкара втори гол. Скоростна атака отляво завърши с прострелно центриране на Минчев. Стойчо Атанасов се хвърли да го спре, но го стори с ръце и реферът Георги Кабаков правилно отсъди дузпа, която Родриго реализира.

Второто попадение ядоса феновете на червените, които започнаха да освиркват футболистите и треньорите Добри Митов и Люпко Петрович извършиха бърза смяна още преди почивката. На мястото на Атанасов влезе Бикел.

ЦСКА-СОФИЯ – ЧЕРНО МОРЕ 0:2

0:1 Исмаил Иса 23
0:2 Родриго 37 д.

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаскус, 2. Атанасов, 4. Чорбаджийски, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 6. Пинто, 15. Малинов, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 33. Енчев, 5. Станчев, 2. Панов, 38. Ндонгала, 7. Андраде, 72. Родриго, 71. Панайотов, 90. Минчев, 9. Иса