ЧФР Клуж елиминира Астана след страхотен обрат

ЧФР Клуж се класира за втория предварителен кръг на Шампионската лига след успех с 3:1 над Астана в реванша между двата тима. В първия мач казаците спечелиха с 1:0, а днес също успяха първи да открият резултата в гостуването си в Румъния, но домакините съумяха да вкарат нужните им три гола и с да докарат общия резултат до 3:2 в своя полза.

Астана поведе още в 4-ата минута на стадион „Д-р Константин Радулеску“ със страхотен далечен удар на Муртазяев.

Клуж обаче бързо изравни.

В 10-ата минута Билел Омрани се разписа с глава след центриране на Джокович отдясно.

В 26-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Омрани стреля към вратата и след рикошет в Постников топката се озова във вратата та 2:1.

В 73-ата минута румънският шампион стигна и до така важното трето попадение. Отново героят бе Омрани, който се разписа по великолепен начин с пета след пас по земя от Сушич.

Така ЧФР Клуж продължава напред, където го очаква среща с Макаби Тел Авив във втория предварителен кръг.