Манчестър Сити 2:1 Уест Хам (гледайте тук)

Отборите на Манчестър Сити и Уест Хам играят при резултат 2:1 във втория полуфинал за Азиатската купа на Висшата лига, който се провежда в китайския град Нянджин. Попаденията отбелязаха Марк Нобъл (26′ д.), Давид Силва (34′) и Лукас Нмеча (36′ д.).

Още в 3-ата минута 19-годишният Поведа-Окампо можеше да открие за Сити, но Роберто отрази неговия удар.

В 11-ата „чуковете“ стигнаха до първата си опасност, когато Фелипе Андерсон отправи опасен удар, който обаче мина на сантиметри от вратата. В 26-ата минута Уест Хам получи правото да изпълни дузпа след игра с ръка на Анхелиньо в наказателното поле. Капитанът Нобъл се зае с изпълнението и я превърна в гол.

Английският шампион обаче бързо обърна развоя на мача. В 34-ата минута 18-годишният Адриан Бернабе с чудесно центриране намери капитана Давид Силва, който с гърди си свали топката, за да я прати след това в мрежата. Секунди по-късно Анджело Огбона фаулира Лукас Нмеча в наказателното поле, което доведе до втора дузпа в мача. Именно младият нападател изпълни 11-метровия наказателен удар, чрез който донесе пълния обрат за своя тим.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – УЕСТ ХАМ 2:1

0:1 Нобъл (26′ д.)
1:1 Д. Силва (34′)
2:1 Л. Нмеча (36′ д.)

Манчестър Сити: Браво, Данило, Анхелиньо, Лапорт, Херууд-Белис, Дойл, Родриго, Д. Силва, Поведа-Окампо, Бернабе, Нмеча

Уест Хам: Роберто, Фредерикс, Диоп, Огбона, Джонсън, Райс, Нобъл, Уилшир, Лансини, Андерсон, Антонио