Националките приключиха с победа в Истанбул

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години приключи с победа участието си на четиристранния приятелски турнир в Истанбул. В третия си мач момичетата на Таня Гатева се наложиха над Латвия със 71:58 (16:13, 6:23, 33:14, 16:8) и приключват на трето място с победа и две загуби.

До почивката Латвия бе отборът, който имаше предимство, най-вече заради слабото представяне на българките във втората четвърт, в която отбелязаха само 6 точки. След паузата обаче българският отбор бе тотално преобразен и за 20 минути наниза 49 точки в коша на съперника срещу едва 22 в негова полза.

Карина Константинова бе най-резултатна в българския състав с 24 точки, а с по 9 приключиха Деница Петрова, Юлияна Вълчева и Стефани Пендова. За Латвия 13 точки отбеляза Бетия Рудзите. По-късно днес е последният мач от турнира между Турция и Швеция, който има ролята на своеобразен финал.